Бондарихинська
культура на території Слобожанщини

Кам'яна ливарна формадля виготовлення кельтуСлобожанщина

Одне з перших бондарихинських поселень Студенок-5, де відкрито три наземних житла з видовженими коридорами. На підлозі жител — вогнища у неглибоких ямках, а по краях — ямки від стовпів, які підтримували двосхилий дах. Крем'яний серп
Глиняний посуд із поселення  вважається дуже архаїчним у межах бондарихинської культури, тож на цій підставі виокремлюється найбільш ранній період культури, названий "студеноцьким".
Культові будівлі дослідив Ю. В. Буйнов на поселенні Рідний Край. Тут наземне житло, відкрите на краю узвишшя, згоріло в результаті пожежі, вогнище в ньому не мало ознак використання, а знайдена поруч посудина, прикрашена орнаментом у вигляді свастики, була необпалена.
У Боровському р-ні Харьківської обл. розкопано Оскольське поселення завбільшки 350 кв. м. Знайдено залишки наземного житла, декілька господарчих ям, типова бондарихинську кераміку, бронзовий кинджал, фрагменти глиняних ливарних форм.
Могильник Залінійне (Госпітальний пагорб) розташований у Зачепилівському р-ні Харьківської обл. на території бондарихинського поселення. Усього відкрито 5 поховань у неглибоких ґрунтових ямках, усередині яких знайдено типовий бондарихинський посуд разом із кальційованими кістками людини. Деякі горщики були поставлені у ямці денцем догори.
Біля с. Тимченки Готвальдівського р-ну, на лівому березі р. Мжі на останцях берега та на дюнах розташовано 12 поселень. Біля одного з них — могильник із похованнями за обрядом трупоспалення.
На лівому березі р. Уди, біля с. Безлюдівка Харківського
р-ну знайдено декілька невеликих поселень, завбільшки 1,5 га. Серед знахідок — кістки тварин, фрагменти посуду, характерного для бондарихинської культури.