Віктор Андрійович
Ющенко

ВІКТОР АНДРІЙОВИЧ ЮЩЕНКО

Біографія

Ющенко Віктор Андрійович, народився 23 лютого 1954 р. у с. Хоружівка Недригайлівського району Сумської області у родині вчителів.
Громадянин України.
Освіта вища, кандидат економічних наук.YuwenkoAdmPr_sr.jpg
У 1975 р. закінчив Тернопільський фінансово-економічний інститут.
У 1975 р. працював помічником головного бухгалтера колгоспу “40-річчя Жовтня” у с. Яворів Косів­ського району Івано-Франківської області.
1975—1976 рр. — служба у Радянській Армії.
1976—1985 рр. — виконуючий обов’язки економіста, керуючий Ульяновським відділенням Держбанку.
1985—1987 рр. — заступник начальника Управ­лін­ня Української республіканської контори Держбанку.
1988—1990 рр. — начальник управління, заступник Голови Правління Українського республікансь­кого банку Агропромбанку СРСР.
1990—1993 рр. — заступник, перший заступник Го­­лови Правління Республіканського АК АПБ “Україна”.
1993—1999 рр. — Голова Правління, Голова На­ціо­нального банку України.
1999—2001 рр. — прем’єр-міністр України.
2001—2002 рр. — директор Українсько-російського інституту менеджменту та бізнесу ім. Б. Єль­цина.
2002—2005 рр. — народний депутат України, голова депутатської фракції “Наша Україна” у Вер­ховній Раді України.
23 січня 2005 р.—25 лютого 2010 р. — Президент України. Голова Ради національної безпеки й оборони України. Верховний Головнокомандувач Зброй­них Сил України.
З 2005 р. — почесний президент Київського міжнародного кінофестивалю “Молодість”.
Нагороджений орденом “За заслуги” III ступеня. Заслужений економіст України. Лауреат Державної премії України у галузі науки s техніки.Ysch_Lamy_protokol.jpg
Член політичної партії “Наша Україна”.
Одружений. Дружина — Катерина Ющенко 
(1961 р. н.). Доньки — Софія (1999 р. н.) 
і Христина (2000 р. н.), син Тарас (2004 р. н.). Донька Віталіна (1980 р. н.) і син Андрій 
(1985 р. н.) проживають окремо.
В Україні проживає з 1954 р. Судимий не був.
Передвиборна програма 
кандидата у Президенти України 
Ющенка Віктора Андрійовича
2004 р.

ЯКОЮ Я БАЧУ УКРАЇНУ

Я бачу Україну справедливою і заможною європейською державою. YuwenkoArmia_sr.jpgДе кожна людина може реалізувати свої можливості, не шукаючи кращої долі за кордоном. Де кожен, хто бажає працювати, має ро­боту і гідну зарплату. Де кожна дитина може отримати якісну освіту. Де кожен громадянин має доступ до належного медичного обслуговування; кожна літня людина отримує гідну пенсію. Де надійно захищене життя — сім’я, материнство і дитинство. Де шанують ветеранів. Де влада користується довірою і повагою громадян. Де державні чиновники компетентні і законослухняні, отримують високу зарплату і не беруть хабарів. Де всі рівні перед законом; де кожен із нас, а не лише багаті, може захистити свої права у суді. Де надійно гарантовані свобода думки, свобода слова, свобода совісті. Я бачу Україну державою, яку шанують і цінують її власні громадяни і до якої з повагою ставляться у світі. Я бачу Україну, в якій житимуть, як казав Олександр Довженко, “по закону Божеському і людському”. 
ЗА
Створення мільйонів нових робочих місць. Еко­но­міч­не зростання, що позначається на добробуті кожного громадянина. Кардинальне підвищення зарп­лат і пенсій. Доступність якісної освіти, медицини. Пристойне житло для кожної сім’ї. 
ЗА
Державу, яка захищає інтереси простих громадян, а не прислуговує купці олігархів. Зменшення податків, стимулювання виробництва. Обмежене втручання держави в життя громадян. Незалежний суд, що надійно захищає права простих людей. 
ПРОТИ
Приниження людської гідності. Бідності і безробіття. Розкрадання державної власності і державного бюджету. Репресивних податків, що не дають підприємствам працювати, а людям — отримувати гідну зарплату.
ПРОТИ
Зловживання владою. Обмеження прав і свобод простих громадян. Корупції і хабарництва, на чому тримається нинішня влада.
Як економіст за фахом, маючи досвід роботи на посадах Голови Національного банку і Прем’єр-міністра України, як лідер найбільшої парламентської фракції — я знаю, як цього досягти. YuwenkoNU_b.jpg
За півтора роки роботи мого Уряду був наведений порядок у бюджетній сфері, усунуті бартерні розрахунки. Стали прозорими грошові потоки, припинилися масові відключення електроенергії. Ми підвищили зарплати і пенсії усім категоріям населення. Домоглися вчасної виплати зарплат, ліквідували заборгованість із виплати пенсій. І головне — ми досягли цього без зовнішніх запозичень, з опорою виключно на власні ресурси. 
Після перемоги на президентських виборах я зо­бо­в’я­зуюся перед народом України виконати такий План дій.

ПЛАН ДІЙ ВІКТОРА ЮЩЕНКА“ДЕСЯТЬ КРОКІВ НАЗУСТРІЧ ЛЮДЯМ”

1. Створити п’ять мільйонів нових робочих місць. 
Для цього:
— Створення нових робочих місць з гідною зарплатою визначити критерієм оцінки діяльності влади на всіх рівнях. 
— Спрямувати економічну політику на розвиток внутрішнього ринку. 
— Запровадити систему державного замовлення і гро­мадських робіт для створення нових робочих місць. 
— Гарантувати робоче місце кожному, хто отримав професію за державним замовленням. 
— Зняти всі перешкоди для тих, хто хоче відкрити власну справу, сприяти їх власній ініціативі. 
— Зменшити ставки кредитування. Забезпечити гарантований доступ до кредитів для малого і середнього бізнесу. 
— Сприяти розвитку високотехнологічних галузей — для виходу України на міжнародні ринки праці. 
— Залучити в економіку України інвестицій у YuwenkoMerkel2007_b.jpg
10 разів більше, ніж сьогодні — це нові робочі місця, нові технології.
2. Забезпечити пріоритетне фінансування соціальних програм.
Для цього:
— Збільшити мінімальну пенсію — вона буде більшою за прожитковий мінімум. Ліквідувати “зрівнялівку” та дискримінацію у пенсійному забезпеченні. 
— Протягом року повернути людям борги із зар­пла­ти. 
— Відновити зруйновану систему охорони здоров’я — в кожному місті та селі. Забезпечити кожному громадянину гарантований перелік безоплатних ме­дич­них послуг. 
— Гарантувати пріоритетне оздоровлення ветеранів війни і праці, які віддали свої найкращі роки служінню державі — це наш святий обов’язок. 
— Створити умови для повноцінного суспільного життя інвалідам. 
— Відновити повагу у суспільстві до Вчителя; гарантувати освітянам зарплату, не нижчу середньої по промисловості. 
— Кожна дитина, незалежно від майнового стану батьків, зможе отримати якісну освіту.
— Забезпечити пріоритетне право отримання вищої осві­ти за бюджетні кошти дітям із малозабезпечених сімей. 
— Поновити 10-річний термін навчання у середній школі з 5-бальною системою оцінки знань. 
— Замість будівництва нових урядових споруд і купівлі дорогих авто для чиновників — будувати соціальне житло для малозабезпечених громадян.Krav4ukYuwenko_sr.jpg
3. Збільшити бюджет — зменшенням податків. 
Для цього:
— Зменшити податки. Коли вони будуть справедливими, їх сплачуватимуть усі, — тіньова економіка вийде на світло і поповнить бюджет. 
— Щорічно зменшувати оподаткування фонду зар­пла­ти — через п’ять років він не перевищуватиме 20%. 
— Спростити процедури сплати податків, зробити їх прозорими. 
— Відокремити бізнес від влади, захистити підприємців від поборів. Припинити практику використання правоохоронних органів для здійснення тиску на підприємства. 
— Очистити податкові органи від корумпованих чи­новників, підвищити зарплату чесним професіоналам. Вони збиратимуть податки в повному обсязі і ви­ключно на основі закону. Ліквідувати податкову мі­лі­цію — в цьому каральному органі не буде потреби. 
— Змусити олігархів справно сплачувати всі податки. Я проти нового перерозподілу власності, але олігархи заплатять справжню ціну за підприємства, що “прихватизуються” за безцінь — мільярди гривень підуть на виплату заощаджень пограбованих громадян.
4. Змусити владу працювати для людей, повести рішучу боротьбу з корупцією. 
Для цього: 
— Звільнити з посад казнокрадів і хабарників у структурах виконавчої влади, натомість призначити чесних і порядних професіоналів. 
— Скоротити непотрібні управлінські структури, зменшити чисельність армії чиновників. Решті — за­безпечити належні умови роботи і гідну зарплату. Дешевий чиновник надто дорого обходиться на­ро­ду. Кожен чиновник підпише “Кодекс честі державного службовця” — і неухильно його дотримуватиметься. 
— Чітко визначити функції оновлених владних структур. Держава не втручатиметься у життя лю­дей там, де вони без неї впораються набагато краще. 
— Звільнити суддів, які заплямували себе корупцією і замовними рішеннями в інтересах олігархів. Суди відновлять почуття справедливості у суспільстві — вони не каратимуть, а захищатимуть права громадян. 
— Провести справжню політичну реформу — кожен відчує, що влада працює для громадян, і працює ефективно. 
Зміни до Конституції будуть прийняті прозоро і законно — і запроваджені у 2006 р., після обрання нової Верховної Ради на вільних і чесних виборах. 
— Розширити права і зміцнити фінансову базу для ефективного самоврядування — на рівні міст, селищ, сіл. Більше коштів спрямуємо у регіони і до територіальних громад — на фінансування найважливіших потреб людей.
5. Створити безпечні умови для життя людей. 
Для цього:
— Змінити пріоритети правоохоронців — головним у їхній діяльності буде не безпека можновладців, а безпека кожного громадянина. 
— Очистити правоохоронні органи від корупціонерів, на керівні посади призначити чесних, високопрофесійних офіцерів, надати їм належну політичну і матеріальну підтримку. Розгорнути рішучу боротьбу з криміналітетом і організованою злочинністю. 
— Підвищити рівень захисту населення від природних і техногенних аварій і катастроф. Послідовно вирішувати нагальні проблеми чорнобильців. Я гарантую, що інформація про екологічний стан довкілля буде повністю відкритою для громадян. 
6. Захистити цінність сім’ї, повагу до батьків і права дітей. 
Для цього:
— Зламати тенденцію скорочення чисельності населення України. 
— Збільшити мінімум у 10 разів грошову допомогу матері при народженні дитини. Відмова матері від професійної діяльності на користь виховання дитини має знайти належне визнання у суспільстві. 
— Гарантувати якісну і безкоштовну медичну допомогу жінкам при народженні дитини. 
— Створити умови, щоб саме сім’я, а не виховні заклади, стала гармонійним середовищем для виховання дітей. 
— Надавати державну підтримку тим, хто виховує дітей, або доглядає людей похилого віку. 
— Відновити мережу державних і комунальних дитячих садків і ясел, насамперед — на селі. Заборонити продаж дошкільних закладів. 
— Створити умови, щоб батьки виховували дітей і мали гідний заробіток не на чужині, а у себе вдома. 
— Кредити для будівництва або купівлі житла будуть доступні кожній молодій сім’ї — як у місті, так і на селі. 
— Ліквідувати дитячу безпритульність. Забезпечити прі­о­ритетний розвиток дитячих будинків сімейного типу. 
— Забезпечити безкоштовно дітей-інвалідів ліками, медичними засобами, спеціальним харчуванням, оздоровленням; створити їм умови для повноцінного життя у суспільстві. 
— Впровадити інститут сімейних лікарів. 
— Забезпечити неухильне дотримання законів, що забороняють пропаганду аморальності і насильства, — свідомість дітей буде захищена від руйнівного впливу. 
7. Сприяти духовності, зміцненню моральних цінностей. 
Для цього:
— Створити умови для розвитку особистості, високого рівня освіти і культури громадян. 
— Сприяти єдності народу України, орієнтації суспільства і держави на загальнолюдські цінності —свободу, демократію, міжнаціональну і міжконфесійну злагоду, взаємну повагу і толерантність, справедливість і добро. 
— Підтримувати ініціативи громадян, їх активну участь у вирішенні державних проблем. В оновленій Україні стане нормою свобода слова, активна діяльність громадських організацій, політичної опозиції — як запорука державної політики в інтересах народу. 
8. Сприяти розвитку українського села. 
Для цього:
— Зупинити спекулятивні махінації навколо продажу землі — земля буде власністю тих, хто її обробляє. 
— Збільшити вдвічі продуктивність сільського господарства, кардинально підвищити рівень доходів селян. 
— Зробити фінансові ресурси доступними селянам, а не чиновникам і посередникам. Гарантувати справедливі закупівельні ціни на сільгосппродукцію. 
— Підняти рівень доходів селян до середнього по країні. 
— Збудувати сучасну транспортну інфраструктуру, завершити газифікацію, налагодити телефонний зв’язок, відновити роботу шкіл, клубів, фельдшерсько-акушерських пунктів — у кожному селі. Молодь матиме змогу реалізувати свої здібності і не покидатиме села.
9. Підвищити боєздатність армії, повагу до людей у погонах.
Для цього:
— Мобілізувати ресурси для створення в Україні боєздатної армії, розвитку оборонних технологій. 
— Скоротити термін строкової військової служби до 12 місяців невідкладно — вже з весняного призову 2005 р. 
— Скасувати призов на військову службу і забезпечити комплектування професійної армії за контрактом, починаючи з 2010 р. 
— Забезпечити військовослужбовців житлом. Гарантувати кожному військовому при звільненні в запас пристойне житло і соціальні гарантії. 
10. Проводити зовнішню політику в інтересах народу України.
— Зовнішня політика України буде чесною, прозорою і послідовною, економічно вигідною. 
— Ми будемо оцінювати її успіхи не за кількістю візитів, заяв і декларацій. 
Головне для нас — це обсяги залучених в Україну інвестицій, просування вітчизняних товарів на міжнародні ринки, захист прав громадян України за кордоном. 
— Відносини з Росією будуть взаємовигідними, дружніми і стабільними. 
— Наші партнери, як на Сході, так і на Заході побачать іншу Україну — міцну, надійну, яка дотримується зобов’язань і водночас здатна захистити свої національні інтереси. 

* * *
Я йду на вибори, щоб подолати в Україні бідність і безробіття, забезпечити високі стандарти життя для простих людей. Я знаю, які проблеми хвилюють кожного громадянина України. Я знаю, як ці проблеми вирішувати — і я вмію їх вирішувати. 
Всі мої дії на посаді Президента будуть законними, прозорими і зрозумілими. Мої дії будуть рішучими, послідовними і ефективними. Вже з наступного року ми всі відчуємо, що живемо в зовсім іншій державі — яка дбає про всіх громадян, а не лише про чиновників і олігархів. Тим, хто мене підтримає на виборах, і тим, хто цього не зробить, гарантую: я стоятиму на сторожі прав кожного з вас. В Україні буде зручно і затишно усім і кожному — в цьому я вбачаю свій головний обов’язок. Говорячи словами Івана Франка, “мільйони чекають щасливої зміни”. Нас в Україні — 48 мільйонів. Разом ми змінимо життя на краще!
Результати голосування по Україні 
в 2004 р.
Повторне голосування (III тур, за рішенням Верховного суду України) 26 грудня 2004 р.
Оброблених протоколів по Україні: 100%
Кількість виборців, які взяли участь у голосуванні по Україні: 29 068 971.
Виборчих бюлетенів, визнаних недійсними по Україні: 1,45%
Виборців, які не підтримали жодного кандидата: 2,34% 
Ющенко Віктор Андрійович — голосувало “ЗА” — 51,99% (15 115 712 голосів виборців).
Янукович Віктор Федорович — голосувало “ЗА” — 44,20% (12 848 528 голосів виборців).