Створення радянської
УНР

24—25 (11—12) грудня у Харкові відбувся об’єднаний з’їзд рад делегатів обласного з’їзду Рад Донецько-Криворізького басейну та тих депутатів, що покинули з’їзд рад у Києві. Делегати представляли лише 89 з 300 існуючих рад робітничих і солдатських депутатів, селянські ради не були представлені. Більшість висловилася за встановлення радянської влади і проголосила Україну республікою рад робітничих, солдатських і селянських депутатів. Був обраний Центральний виконавчий комітет (ЦВК) рад України у складі 41 особи (з них 35 більшовиків). Поштова марка СРСР. І Всеукраїнський з’їзд рад у Харкові. Пам’ятник робітникам заводу “Арсенал”. Автор — Ю. Ряховський, 1967 р.
Отже, проблема влади була розв’язана шляхом створення радянської УНР з поступовим усуненням Центральної Ради з території України за допомогою збройного тиску. 
Назва уряду, як і назва держави, теж була не випадковою. Харківський уряд назвали не Раднаркомом, як у Петрограді, а Народним секретаріатом. Євгенія Бош — народний секретар внутрішніх справ Народного секретаріату