Господарська
діяльність венедів

Основою господарства населення колочинської культури в умовах лісової зони було підсічне землеробство. В лісостепу, можливо, використовувався і переліг. Серед зернових на першому місці стоїть просо — невибаглива до ґрунтів і клімату культура. У тваринництві переважала велика рогата худоба. Ці відтворюючі галузі господарства доповнювалися мисливством і рибальством. Рівень розвитку ковальського ремесла порівняно невисокий, типовий для культур лісової зони Східної Європи.Глиняні пряслиця венетів
Знаряддя праці виготовлені головним чином із заліза. Це ножі, шила, пробійники, долота, риболовецькі гачки та ін. Більшість серпів — невеликі слабовигнуті з гачкуватим руків'ям. Скарб, що складався з 4 таких серпів, був знайдений на Колочинському городищі.
Серед побутових речей значна кількість виробів із кістки - кочедики і різноманітні проколки, каменю — зернотерки і точильні бруски.
Із предметів озброєння знайдено кілька наконечників списів та стріл, великий ніж, можливо, бойовий.
Ювелірні вироби колочинської культури представлені предметами вбрання і прикрасами, серед яких бронзові браслети і скроневі кільця з потовщеними кінцями, пірамідальні і трапецієподібні підвіски, скляні намистини.
На поселенні Великі Будки знайдено скарб речей, що належав ювеліру. До його складу входили поламані срібні прикраси, а також дві невеликі фібули і численні нашивки на одяг різних типів, виготовлені із олов'янисто-свинцевого сплаву.
Серед бронзових і срібних прикрас, як і у пеньківській культурі, поширені речі комплексу "старожитностей антів" (великі пальчасті фібули, пряжки та деталі поясного набору, шийні гривни тощо). Великі скарби таких речей виявлені останнім часом на колочинських поселеннях у Трубчевську на Десні та в Гапоновому на Сеймі. Деякі знахідки та скарби не пов'язані з поселеннями, зокрема, Новосуджанський скарб та знахідки з Мени.Ранньосередньовічна слов'янська фібула
У кожній родині займалися прядінням і ткацтвом, виготовленням посуду.
Посуд колочинської культури ліпний, неорнаментований. Як виняток, зустрічається рельєфний орнамент у вигляді горизонтальних наліпних валиків під вінцями чи "вушок". Асортимент кераміки обмежений. Майже відсутні миски і лощений столовий посуд. Керамічний комплекс складається з горщиків і корчаг, а також дисків-коржівниць і сковорідок. Горщики мають та-кі форми: слабопрофільовані (тюльпаноподібні і банкопдібні), округлобокі і ребристі (циліндро-конічні і біконічні). Для раннього періоду культури типові ребристі посудини, у той час як на пізніх пам'ятках домінують округлобокі і слабопрофільовані горщики.