Крем'яні скарби
трипільців

Розписний посуд з поселення Чечельник.За В. А. Косаківським

Для періоду Трипілля С І археологами отримано чимало даних про видобуток та обробку кременю, особливо багато свідчень про кременеобробне ремесло зосереджено на Галичині та Поділлі.
Скарб, знайдений в Івано-Франківську, складався з 53 речей — 51 пластини та 2 нуклеусів, виготовлених з високоякісного темно-сірогоСокири з Кислицького скарбу. Дослідження М. Л. Макаревича волинського кременю. Усі предмети лежали компактно. Пластини, які були заготовками для виготовлення знарядь, мали довжину від 4,5 см до 16 см. Зауважимо, що саме івано-франківські археологи відкрили десятки пунктів видобутку та первинної обробки кременю, залишених трипільським населенням. 
Кислицькі скарби з кременевих сокир знайдено на плато між річкою Ковбанка та глибоким яром. Перший скарб з 20 сокир знайдений на глибині 0,5 м в обриві яру. Сокири лежали групою, одна біля одної. Другий скарб з 14 сокир знайдено на відстані 500 м від першого, на глибині 18 см. Сокири було покладено одна на одну, загостреними краями в протилежні сторони. Всі сокири виготовлено з кременю сірого кольору одного ґатунку, техніка виготовлення ідентична. 
Ритуальна чаша з поселення ЧечельникМайстерня з обробки кременю біля с. Ожеве розташована на вузькому високому мисі плато. Ділянка 200 на 170 м була вкрита великими брилами, уламками, відщепами, пластинами з кременю, зіпсованими заготовками для різних знарядь. Відбиті шматки кременю транспортувалися на розташоване поблизу поселення Ломачинці. У майстернях знайдено заготовки знарядь на різних стадіях обробки від попередньо грубо обтесаних кусків кременю до сокир, підготовлених до шліфування. 
У Коробчиному, за даними О. В. Цвек, виявлено п'ять штолень шириною до 1,5 м, деякі з них мають підбої, що сягали глибини до 6 м, спускалися до шару крем'яних жовен. На протилежному березі р. Велика Вись знаходилося трипільське поселення Рубаний Міст з численними майстернями з обробки кременю. Воно становило єдиний виробничий комплекс з коробчинськими штольнями.