Трипільській текстиль

Стіна. Дослідження С. С. Гамченка та М. Л. Макаревича. 1 — відбитки тканини; 2 — відбитки полотна, плетеного гачком

Поселення чечельницької групи Трипілля С І біля с. Стіна відноситься до поселень-гігантів, його площа — біля 100 га. Досліджено залишки кількох спалених глинобитних жител. Їхні рештки мали вигляд прямокутних у плані завалів обпаленої глиняної обмазки. Поруч із залишкамиБойова сокира з Рингача. Чернівецький краєзнавчий музей жител виявлено робоче місце, вимощене плитняком, влаштоване під навісом, від якого збереглися сліди стовпів. Тут знайдено сокири, відбійники, нуклеуси, відщепи, предмети, виготовлені з рогу оленя, та відходи виробництва. Ймовірно, це сліди обробки кременю та рогу. Неподалік досліджено залишки гончарного горна.
Керамічний комплекс демонструє традиції, типові для чечельницької, петренської та шипинецької груп трипільської культури. Переважає розписний посуд, виготовлений з високоякісної глини, його поверхня вкрита ангобом. Розпис нанесений темною фарбою, є також посудини, прикрашені розписом  у два кольори: чорним та червоним, червоним та білим. У розпису спостерігається велика кількость зооморфних зображень. 
Під час розкопок залишків жител знайдено значну кількість антропоморфних статуеток. В одному з жител фрагменти двох статуеток та уламки глиняної плити-вівтаря були розчищені біля розвалу печі та квадратного підвищення розмірами 0,5 на 0,5 м. 
Привертають увагу чисельні знахідки, котрі свідчать про виробництво текстилю: скупчення керамічних відтяжок до ткацького верстата, відбитки різного типу текстилю на денцях посудин. Знахідки свідчать про наявність у трипільців текстильних виробів — тканих та плетених. Відомі також окремі кістяні знаряддя для виготовлення текстилю: гачки та кочедики. Трипільські знахідки є одними з найбільш ранніх свідчень виготовлення текстилю в Європі.