Свєшніков Ігор
Кирилович

       Ігор Кирилович Свє́шніков (Свє́шников) (19 жовтня 1915, Київ — †20 серпня 1995, Дубно, Рівненська область, похований у Львові) — український археолог, дослідник Берестецької битви 1651 року, доктор історичних наук.
        Дитинство провів у селі Хотин на Рівненщині, поблизу місця, де відбулася битва під Берестечком у ході Національно-визвольної війни українського народу 17 століття. Перші археологічні розвідки припадають на 1937–1939 роки. Жив у м. Дубно в 20-30-х рр. XX ст. Основна наукова діяльність була пов'язана з роботою у відділі археології Інституту суспільних наук (Львів), де працював з 1959 р. 
        Досліджував пам'ятки доби бронзи в с. Городок, Здовбиця, Озліїв, Костянець Рівненської області, курган тшинецько-комарівської культури та гробницю культури кулястих амфор в с. Івання, могильник вельбарської культури в с. Дитиничі Дубенського р-ну Рівненської області. Понад 20 років проводив розкопки на місці Берестецької битви, результати яких узагальнив у монографії «Битва під Берестечком» (1993).           Досліджував давньоруське літописне місто Звенигород біля Львова, де виявив перші в Україні берестяні грамоти. Автор монографій про культури шнурової кераміки та кулястих амфор, путівника по заповіднику «Козацькі могили» (Національний історико-меморіальний заповідник «Поле Берестецької битви»), численних публікацій у наукових журналах та в пресі. Почесний член Рівненського краєзнавчого товариства Всеукраїнської спілки краєзнавців. Краківська академія наук (Польща) незадовго до кончини українського вченого прийняла його в академіки. Його син Свєшніков Кирило Ігорович — доктор геолого-мінералогічних наук, професор.