Цар Мусокій

        Мусокій або Мужок (Musokios або Mužok) — князь Антського союзу, союзу племен, що мешкали на теренах сучасної України у VI ст. Правив близько 592 року, під час балканської кампанії візантійського імператора Маврикія. Про нього у своїх творах згадує історик Менандр Протектор.
         Мусокій відправив свого полководця Ардагаста з військом на захід. Вони увірвалися до Фракії, що змусило імператора Маврікія розпочати війну проти антів. Імператор Маврікій відправив армію головнокомандуючого Пріска і піхоту командира Гентзона (Gentzon) переправитися через Дунай поблизу міста Сілістра і раптово напасти на слов’ян. Армія прибула до табору антів опівночі, розігнавши слов’ян, які втекли в безладі. Військо Ардагаста було розбито. 
        Пріск послав лейтенанта Олександра, щоб знайти слов’ян, які ховалися в лісах і болотах, візантійці не могли їх знайти, але гепіди-християни, які були союзниками слов’ян, показали таємний хід, після чого візантійська армія легко захопила слов’ян. Коли лейтенант Олександр повернувся з гепідами і полоненими, гепіди отримали гарний подарунок та домовились допомогти імперії перемогти Мусокія. Гепіди зв’язалися з Мусокієм й попросили його послати транспорт через річку Paspirion для решти армії Ардагаста. Мусокій зібрав 150 лад’їв і 30 велярних човнів, які перетнули річку. Між тим, Пріск зустрівся з гепідами і влаштував засідку. 
         На наступну ніч човнярі були сильно напоєні вином й заснули. Гепіди дали сигнал й слов’янські вояки були убиті. На човни посадили візантійські 300 солдат й відправили у напрямку Мусокія. Після чого були розбиті й інші війська антів. У 593 році Мусокій зазнав поразки і був полонений візантійським стратигом Пріском, який вчинив великий похід в землі придунайських слов’ян. Незадовго до цього Пріск розорив землі іншого слов’янського вождя — Ардагаста. Феофілакт Сімокатта відзначає, що обидва слов’янських правителя були в дружніх стосунках і після поразки Ардагаста від Візантійської армії Мусокій навіть спробував надати йому військову допомогу. У полон він потрапив в результаті зради. Мусокій був здивований і взятий живим, різанина тривала до ранку. 
       Феофілакт Сімокатта також згадує про існування наприкінці VI ст. слов’янського племінного союзу — (Антського союзу), очолюваного Ардагастом та Мусієм. Ототожнюють також Маджака з Мусокієм.