Жаботинський (
Жаботинский) Леонід Іванович


Жаботинський Леонід Іванович - радянський український спортсмен, важкоатлет, дворазовий абсолютний олімпійський чемпіон з важкої атлетики в суперважкій ваговій категорії (1964, 1968), чотириразовий чемпіон світу (1964-66, 1968) і дворазовий чемпіон Європи (1966, 1968), неодноразовий рекордсмен світу (1963–1974), 
жаботинський
П'ятиразовий чемпіон СРСР, прапороносець команди СРСР на відкритті Олімпійських Ігор 1968 року та закритті Олімпійських Ігор 1964 і 1968 років. Автор книги «Сталь і серце». За спортивну кар'єру встановив 17 світових рекордів. В одному з інтерв'ю сповістив, що за свого навчителя вважає Давида Ехта. 
 Леонід Жаботинський народився 28 січня 1938 року в Краснопіллі Сумської області. Довгий час жив у Запоріжжі і нині називає його своїм рідним містом.

 До важкої атлетики Л. Жаботинський прийшов з легкої атлетики (штовхання ядра). 

5 серпня 1962 на змаганнях VIII всесвітнього фестивалю молоді й студентів у Хельсінкі Жаботинський переміг у важкій вазі, піднявши у сумі 480 кг.

 2 серпня 1963 на Спартакіаді народів СРСР український важкоатлет Л.Жаботинський встановив світовий рекорд, піднявши у ривку 165 кг. 

24 березня 1964 на змаганнях у Москві встановив світовий рекорд у ривку, показавши результат 168,5 кг, та поштовху −213 кг; встановив рекорд світу у класичному триборстві, показавши результат 560 кг. 

20 жовтня в Токіо (Японія) на олімпійських змаганнях Жаботинський завоював золоту медаль серед важкоатлетів зжаботинський результатом 572,5 кг та встановив новий світовий рекорд у поштовху штанги, показавши результат 217,5 кг.  Тривалий час майбутній рекордсмен боровся за першість у радянській команді з Ю. Власовим, поки врешті не переміг. Крапку в їхньому протистоянні було поставлено 18 жовтня 1964 року в Токіо, коли Ю. Власов визнав свою поразку (був другим у сумі триборства). 

ОСВІТА

Закінчив  Харківський педагогічний інститут,  Одеське артилерійське училище імені Фрунзе офіцер ВПС.

 З професійного спорту Л.Жаботинський пішов у середині сімдесятих. В 1975 році Л. Жаботинський переїхав до Москви, працював старшим офіцером спорткомітету Міністерства оборони СРСР, тренером збірної команди Збройних сил. 

З 1987 до 1991 року служив військовим радником з питань спорту на Мадагаскарі. 

жаботинський і ШварцнегерНині проректор Московського інституту підприємництва і права. 

Має двох синів Руслана й Вілена, які нині живуть у Запоріжжі. 

 Жаботинський був кумиром юного Арнольда Шварценеггера. Під час візиту Жаботинського в США на запрошення Шварценеггера Арнольд йому сказав: «З самого дитинства я за тебе вболівав. Навіть під час токійської Олімпіади, хоча там виступали Шеманскі і Губнер. За них теж, звичайно, переживав, але мені чомусь хотілося, щоб виграв ти …»

 

Щорічно в Запоріжжі проводяться турніри на приз Леоніда Жаботинського. 

Джерело:  http://uk.wikipedia.org/wiki/