Територія Галичини
епоху Бронзи

Галичина

С. Довге Теребовлянського р-ну Тернопільської обл. На схилі надзаплавного підвищення лівого берега р. Серет виявлено мегалітичну усипальницю з рожевого вапнякового пісковика з рештками трьох небіжчиків. За черепом вдалося відтворити образ однієї з небіжчиць — жінки 35-40 років, вбрання якої прикрашав пасок з кістяними пряжками. Поховання супроводжувалося кулястими амфорами та кременевою сокирою.
Могильник біля с. Колпець Дрогобицького р-ну складався із 10 курганів, розташованих на високому березі р. Тисьмениці. Під насипом майже всіх курганів виявлено декілька невеликих вогнищ. Біля них у більшості випадків складався інвентар та залишки тризни — скупчення перепалених кісток тварин, посуд. У одному з поховань знайдено єгипетські фаянсові намистини.
У могильниках біля сіл Кульчиці, Колпець, Болехівці на Львівщині та сіл  Комарів і Колоколин в Івано-Франківській обл. поховальне придане включало кераміку, кам'яні, крем'яні, кістяні вироби, а також зброю і прикраси з бронзи та бурштину.
Могильник біля с. Баличі налічував 20 курганів. Найбільш багатим було поховання людини, покладеної у випростаному положенні на спині, головою на північний схід. Інвентар цього поховання включав чотиривушкову амфору, невелику чашу на ніжках, лезо кам'яної свердленої сокири, крем'яну сокиру, три крем'яні ножі, два крем'яні вістря стріл, п'ять крем'яних відщепів, мідні кинджал, браслет і шпильки.
У кургані біля с. Крилос Івано-Франківської обл. знаходилися уламки шийної гривни з міді та два срібних спіральних скроневих кільця.
До рідкісних знахідок відносяться два персні, виготовлені з широкої свинцевої стрічки, що знаходилися в могильнику біля с. Баличі, а також золота підвіска з могильника біля с. Русилів.
У могильниках знайдені предмети озброєння з бронзи, отримані шляхом обміну, — вислообушна сокира трансільванського типу в похованні біля с. Комарів, кинджали унетицького типу з поховань поблизу с. Баличі та с. Серники.
Бронзові вироби з поховань почапської групи включали: черенковий наконечник стріли, намисто зі спіральних пронизок, окуляроподібні підвіски, округлі бляхи з отвором у центрі, дротяні персні і скроневі кільця верболистої форми. Всі вироби мають аналогії в культурі Хлопіце-Веселе.
У могильнику біля с. Почапи найбільш багате поховання належало чоловікові 20-22 років європеоїдного типу з високим вузьким обличчям. На шиї знаходилося намисто з мідних і кам'яних пронизок, на грудях і біля голови — дві невеликі бляхи, окуляроподібна підвіска та три скроневі кільця. Поряд зі скелетом лежала кістяна проколка.