Територія Київщини
епоху Бронзи

Київщина

Рідкісна знахідка бронзової сокири у ямному похованні разом із срібними скроневими підвісками була виявлена при розкопках курганів неподалік від Києва.
Канів на півночі Черкаської обл. В котловані Канівської ГЕС виявлено речі зі зруйнованого поховання культури кулястих амфор. Вдалося віднайти кістяну багато оздоблену пряжку та кістяне орнаментоване навершя клейнода.
Біля с. Зеленки знайдено кургани з похованнями середньодніпровської культури. Померлі покладені на бік у скорбленому стані. Супроводжуючий померлих інвентар включав кам'яну сокиру, кабаняче ікло, стулки річкової раковини і посудину дзвоноподібної форми.
У курганному могильнику біля с. Забара на Київщині знаходилося поховання з випростаним скелетом. До складу поховального інвентаря входили дві посудини, кам'яна сокира. У одній з посудин була вохра.
Про зв'язки із західними культурами шнурової кераміки свідчить скарб мідних прикрас, знайдений у м. Києві при будівельних роботах по вул. Трьохсвятительській, Героїв Революції. Скарб складався з діадеми, місяцеподібної підвіски і трьох скроневих кілець верболистої форми.