Територія Слобожанщини
в епоху бронзи Бронзи

Слобожанщина

У кургані біля с. Колесниківка Харківської обл. знаходився кубок з високим горлом і піддоном, орнаментований по всій поверхні тасьмою і шнуром. У центрі композиції на тулобі — концентричні круги. У похованні біля с. Ковалівка знаходився бронзовий кільцеподібний медальйон, а в похованні біля Черевків — бронзовий  кинджал з листоподібним клинком.
начна серія поховань із середньодонською керамікою досліджена біля сіл Мостове, Боровське, Безм'ятежне Шевченківського р-ну та сіл Пришиб, Вербівка і м. Балаклея Балаклейського р-ну Харківської обл. У більшості поховань окрім посудин знаходилися прикраси з бронзових дрібних намистин, лапчастих підвісок, місяцеподібні сережки.
Поблизу с. Річки Білопільського р-ну Сумської обл. під насипом кургану відкриті залишки дерев'яної споруди — стовпи та плахи над могильною ямою. У могилі знаходився підфарбований скелет який лежав на боці у скорченому. У похованні був  інвентар: крем'яна ножеподібна пластина і глиняна плоскодонна посудина опуклої форми з високою розтрубною шийкою.