Посуд та побутові речі
давніх слов'ян

Чорнолощений посуд зарубинецької культури(с. Пирогів на околиці Києва)Чорнолощений посуд мав вишукані форми і блискучу поверхню, тому додатково майже не прикрашався. Миски посідають друге місце за кількістю після горщиків.Чорнолощений посуд і пряслиця зарубинецької культури(с. Пирогів на околиці Києва)
На пам'ятках Середнього По-
дніпров'я знайдені вази — високі, ретельно виготовлені посудини, які мають кілька ручок та кільцевий піддон. Також знайдено численні уламки амфор. Знаряддя праці походять переважно з поселень. Це залізні ножі з горбатою чи прямою спинкою, невеликі серпи з гачковим кріпленням руків'я, шила, долота і т. ін. Поодинокими є залізні коси та сокири-кельти. Із глини виготовлені пряслиця, відтяжки для ткацьких верстатів, ливарні тиглі, з каменю — точильні бруски та зернотерки.
Предметів озброєння (залізних наконечників стріл та списів листоподібної, ромбічної та стрілоподібної форми) знайдено небагато. Спорядженням вершника є бронзова і залізна шпори з поселення Оболонь. На городищах Середнього Подніпров'я знайдені кам'яні та глиняні кулі, які, певно, були снарядами для пращі.
Характерним для зарубинецької культури є різновид фібул зі спинкою у вигляді трикутника. Решта предметів особистого убору та прикрас представлена металевими браслетами, шпильками, кільцями, підвісками різних типів та пронизками, пряжками і поясними гачками, скляним намистом.