Носаль Іван Михайлович

     Народився 26 квітня 1913 р. в с. Луковськ Холмського повіту (тепер Польща). У 1933 р. закінчив Дубенську гімназію. Вищу освіту здобув у Львові, закінчивши у 1939 р. аграрно-лісовий факультет Львівського політехнічного інституту. Його дипломна робота «Популярні серед населення лікарські рослини Волинського воєводства» стала початком наукових досліджень рослинного світу.
      Після закінчення  інституту і до кінця життя І.М.Носаль жив і працював на Рівненщині. Молодий агроном вирішував проблеми хмелярства на Сарненщині.   З 1959 р. до виходу на пенсію у 1984 р.  І.М. Носаль  працював викладачем біології та природознавства Рівненського загальнонаукового факультету КДУ ім. Т. Шевченка (пізніше Рівненський інститут культури).
       У 1958 р. у Київському видавництві «Держмедвидав» вийшла перша книга М.А.Носаля та І.М. Носаля «Лікарські рослини і способи їх застосування в народі» (під редакцією академіка мікробіолога  В.Г.Дроботька), а через рік вона була перевидана російською мовою.  І.М.Носаль успішно займався науково-дослідницькою діяльністю, продовжуючи роботу по вивченню цілющих властивостей лікарських рослин, публікує численні статті, виступає з лекціями, бере участь в наукових конференціях і симпозіумах.
У 1996 р. у Київському видавництві «Веселка» виходить нова книга І.М.Носаля «Від рослини до людини».
       І.М.Носаль помер 17 серпня 1996 року у м. Рівне. Похований на кладовищі «Тютьківське».
Кошишня вулиця Пархоменка у м. Рівне тепер має назву – вулиця  Носаля. На цій вулиці в будинку № 7 жив І.М.Носаль.

Література
Волошенюк І. Два дні з Носалем // Сільські вісті. – 1982, 15 серпня
Данильчук Г. Кожне дерево з плоду свого пізнається // Данильчук Г. Рівне у долях його мешканців. – Рівне., 2012. – с. 5-17.
Дем’янчук Б. Волинські зілляри // Україна молода. – 1993, 1 червня
Пацула Й. Пам’яті видатного вченого. // Сім днів. – 1996, 5 жовтня.
Цимбалюк Є. До звіробою – на поклін пішов сільський священик, а затим його син, щоби зірвати усі замки над недовірою до зцілення лікарськими травами. // Вільне слово. – 2007, 1 лютого.
Шморгун Є. Поруч з Іваном Носалем // Сім днів. – 1997, 5 квітня.
Ющук Б. Доля Носалів // Панорама. – 2003, 4 квітня.